Trio Incendio klavírní trio

Trio patří mezi nejtalentovanější evropské soubory, o čemž svědčí vítězství v mnoha mezinárodních soutěžích a další ocenění například za interpretaci vídeňského klasicismu, děl Bohuslava Martinů nebo české moderní hudby.

bio

Karolína Františová, Filip Zaykov a Vilém Petras si spolu poprvé zahráli v roce 2016 jako členové Akademie komorní hudby (AKH) a ono osudové setkání je vedlo k založení tria.

Hned v roce 2017 zvítězilo Trio Incendio v prestižní soutěži Gianni Bergamo Classic Music Award ve švýcarském Luganu, následovala nejvyšší ocenění v COOP Music Awards v Cremoně, Concorso Internazionale di Interpretazione Musicale “Marcello Pontillo“ ve Florencii, Lodz International Chamber Music Competition, Concorso „Massimiliano Antonelii“ v Latině a Soutěži Bohuslava Martinů v Praze, kde obdrželi také Cenu Bohuslava Martinů za nejlepší interpretaci autorova díla a Cenu Přemysla Pražáka.
V dubnu 2022 získalo Trio 2. místo na 9. ročníku jedné z nejnáročnějších soutěží
v oboru, Mezinárodní komorní soutěži Josepha Joachima ve Výmaru, zároveň
s cenou za nejlepší interpretaci díla raného klasicismu.
V roce 2023 získalo Trio na mezinárodní soutěži Josepha Haydna ve Vídni 2. cenu společně s oceněním za nejlepší interpretaci povinné skladby na objednávku, kterou byla kompozice Lichten und Farben rakouské skladatelky Noëmi Haffner.

Trio Incendio je členským souborem European Chamber Music Academy (ECMA),
v rámci níž mají pravidelně možnost koncertovat po celé Evropě a účastnit se mistrovských kurzů, například s Johanessem Meisslem (Artis Quartett), Hatto Beyerlem (Alban Berg Quartet), Hyung-ki Joo, Avedisem Koyoumdjianem, Itamarem Golanem, Janem Talichem, Vidou Vujić, Minnou Pensolou (Meta4 Quartet) nebo Dirkem Mommertzem (Fauré Quartet).

V roce 2019 dostalo trio možnost pracovat s legendárním klavíristou Afredem Brendelem v rámci mistrovského kurzu v Sukově síni Rudolfina. Trio Incendio se třikrát zúčastnilo Mezinárodní letní akademie ISA v rakouském Reichenau, kterou organizuje Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. V soutěžích konaných během této akademie získalo trio cenu Bohuslava Martinů, cenu AHUV za interpretaci české soudobé hudby a cenu Wiener Klassik za interpretaci děl vídeňského klasicismu. Dvakrát také získalo cenu pro nejlepší komorní soubor i cenu publika.
V roce 2023 získalo Trio pozvání do červencové akademie prestižního mezinárodního Verbier Festivalu ve Švýcarsku.

Trio koncertuje po celé Evropě. Vystoupili mimo jiné v sále Berlínské filharmonie nebo londýnské Wigmore Hall. Posluchači si na koncertech cení především stylového přístupu ke skladbám jednotlivých období, krásy tónu a vášně, kterou do interpretace všichni členové tria vkládají.

info

Zastoupení celosvětově.
Životopis ke stažení.
Zkrácený životopis ke stažení.
Kompletní fotogalerie ke stažení.

fotogalerie

video

kontakt

Martina Výrková

Agentura Makropulos

martina@makropulosmusic.cz

+420 739 372 309