Bella Adamova alt

Mnohostranná altistka Bella Adamova se ráda nachází na rozhraní žánrů. Středem jejího zájmu je písňová tvorba, její repertoár sahá od Belliniho přes německé Lieder a ruské romance až po George Crumba. V rozmezí jednoho měsíce v létě 2022 získala nejvyšší ohodnocení v kategorii oratorium prestižní pěvecké soutěže v  nizozemském ‘s-Hertogenbosch a druhé místo v kategorii písňových duí s pianistou Malte Schäferem na mezinárodní soutěži „Franz Schubert a soudobá hudba“ ve Štýrském Hradci.

bio

 "Ve vystoupení Belly Adamove jsme slyšeli velkou škálu barev, získala si naši plnou pozornost. Má velmi příjemný jevištní projev, díky němuž má publikum pocit, že "má vše bezpečně v rukách". Zaujal nás její sametový hrudní hlas a krásné legato."
Takto hodnotila porota projev Belly Adamove na 55. ročníku prestižní pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch v červenci 2022, ze které si odvezla nejvyšší ohodnocení v kategorii oratorium.
O měsíc později získala druhé místo (první nebylo uděleno) v kategorii písňových duí s pianistou Malte Schäferem na 11. ročníku mezinárodní soutěže „Franz Schubert a soudobá hudba“ ve Štýrském Hradci.

Mnohostranná altistka Bella Adamova se často a ráda nachází na rozhraní žánrů, ostatně i její kořeny jsou zapuštěny do několika kultur. Narodila se v Grozném v Rusku, nicméně vyrostla v Praze, vysokoškolská studia a formující léta strávila v zahraničí.
Kromě zmíněných nejčerstvějších umístění je vítězkou Mezinárodní soutěže Roberta Schumanna (2021), laureátkou soutěže Emmy Destinnové v Londýně, kde získala cenu za českou píseň. Je držitelkou Ceny Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů v rámci Mezinárodní soutěže Antonína Dvořáka (2019).

Písňová tvorba mladou zpěvačku hluboce přitahuje. Její repertoár sahá od Belliniho přes německé Lieder a ruské romance až po dílo Bernharda Langa. Zpívá a improvizuje mj. v duu s klavíristou Michaelem Geesem. Jejich duo stojí za  Belliným debutový albem Blooming (Challenge Records, 2019). Nová nahrávka s písněmi Pavla Haase, Gustava Mahlera, Modesta Musorgského, Benjamina Brittena a vlastními improvizacemi spatří světlo světa v druhé polovině roku 2023 pod značkou Supraphon.

V sezóně 22-23 čeká Bellu Adamovou několik unikátních projektů. V květnu přednese písňový recitál s vlastní dramaturgií na MHF Pražské jaro, dramaturgie nového alba zazní na několik koncertech festivalu Americké jaro. Ve Vile Senar, švýcarském sídle Sergeje Rachmaninova, přednese v květnu světové premiéry inspirované jeho písněmi společně s jeho písňovým opusem 38.
Bellu čeká také hostování u ŠKO Žilina v Pergolesiho Stabat Mater, turné s autorským projektem Shrine for Soul rakouské skladatelky Marion von Tilzer, jež reflektuje silný příběh židovské ženy a matky.

Bella Adamova se pravidelně věnuje interpretaci soudobé hudby.
V rámci komorních ansámblů a jako sólistka improvizačně zkoumá možnosti akustického použití hlasu a často pracuje s textem. Byla sólistkou v premiéře basilejské verze Kagelova La trahison orale dirigované Jean Pierre Droutem, spolupracovala také na interdisciplinární skladbě pod vedením skladatele Hannese Seidla na festivalu ZeitRäume.

Absolvovala bakalářský titul na londýnské Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance a následné magisterské studium v Kolíně nad Rýnem. Improvizaci se věnovala na basilejské hudební akademii s Fredem Frithem a Alfredem Zimmerlinem. Během studia se podílela na několika operních inscenacích, ztvárnila roli Hermie v Brittenově opeře Sen noci svatojánské a roli Celie v Haydnově La fedeltà premiata v Theater Aachen. V sezóně 2021-22 ztvárnila roli Třetí Žínky v inscenaci Rusalky v Theater Bielefeld.

Je absolventkou mistrovských kurzů Nadace Royaumont a Lied Basel, účastnila se master class např. s Anne Sofie von Otter, Christophem Prégardienem, Thomasem Hampsonem, Simonem Keenlysidem, Josefem Protschkou, Christianem Immlerem a Kateřinou Kněžíkovou.

info

Zastoupení celosvětově.
Životopis ke stažení.
Kompletní fotogalerie ke stažení.

fotogalerie

video

audio

kontakt

Martina Výrková
Agentura Makropulos
martina@makropulosmusic.cz 
 +420 739 372 309

Korespondenční adresa:
Londýnská 62, Praha 2