Jakub Sládek klavír

“Jeho hra obecně zaujme samozřejmostí v plastičnosti zvukového vedení hlasů v pravé i levé ruce, pohrává a noří se do hudebního textu bez sebemenšího zaváhání, vše pro posluchače plyne v jednom hudebním proudu.“ (Klasika+ v recenzi recitálu na festivalu Moravský podzim 2021)

bio

Šestadvacetiletý klavírista Jakub Sládek, brněnský rodák, na sebe upozornil již ve svých deseti letech mimořádným talentem, zejména na klavírní soutěži Amadeus. Ve 12 letech vystoupil poprvé s Filharmonií Brno.
Po absolvování studií na AMU v Praze u prof. Františka Malého pokračuje v prestižním postgraduálním programu Artist Diploma na Guildhall School of Music and Drama v Londýně u profesora Ronana O’Hory a profesorky Noriko Ogawy.

Jakub Sládek je laureátem řady národních i mezinárodních soutěží, získal například
1. ceny na mezinárodní klavírní soutěži Virtuosi per Musica di Pianoforte (absolutní vítěz), AMADEUS, Prague Junior Note. Získal 3. cenu na mezinárodní soutěži Stupeň k mistrovství v Petrohradě a byl jedním z oceněných na mezinárodní klavírní soutěži v německém Ettlingenu. Na Mezinárodní soutěži Leoše Janáčka získal 3. cenu a cenu za nejlepší interpretaci Janáčkovy skladby. Získal 3. cenu na mezinárodní klavírní soutěži ve španělské Marbelle. Stal se finalistou na soutěži v Campillos, kde získal i cenu publika. V roce 2020 získal cenu Yamaha Foundation Prize.

Jakub koncertoval v řadě evropských států a s recitály vystoupil v Belgii (Ghent),
na Slovensku (Allegretto Žilina), v Německu (Hof, Berlín), Rakousku (Vídeň), Polsku (Poznaň), Maďarsku (Budapešť), Slovinsku (Jesenice), Francii (Lyon), Španělsku (Marbella, Campillos, Lleida, Barcelona), Itálii (Eppan), Norsku (Bergen) a Velké Británii (Londýn, Marlow). Několikrát vystoupil s Mladými brněnskými symfoniky (2008, 2011, 2013), s Filharmonií Bohuslava Martinů (2012), s PKF – Prague Philharmonia (2021), s Moravskou filharmonií Olomouc (2022) a s Filharmonií Brno (2009, 2011, 2015, 2018, 2019).
Aktivně se věnuje komorní hře a od roku 2019 je stipendistou Akademie komorní hudby.

S nadšením objevuje a prezentuje klavírní dílo Jana Nováka. V průběhu následujících let bude s londýnským hudebním vydavatelstvím Toccata Classics spolupracovat na přípravě nahrávky kompletního sólového klavírního díla tohoto skladatele v rozsahu několika CD.

Jakub Sládek se zúčastnil mnoha interpretačních kurzů, například s Imogen Cooperovou, Christianem Blackshawem, Cristinou Ortiz nebo Andreou Bonattou. Další mistrovské kurzy a konzultace absolvoval u profesorů Avedise Kouyoumdjiana, Viktorie Švihlíkové, Martina Kasíka, Kirilla Gersteina, Nauma Gruberta, Marcela Baudeta, Grigory Gruzmana, Yuryho Shadrina a Lukáše Vondráčka.

Je jedním z umělců londýnské nadace Talent Unlimited Trust. Za podporu vděčí nadacím Jan Hus Foundation, The Kathleen Trust, Českému hudebnímu fondu, The Drake Calleja Trust, Help Musicians a českému Ministerstvu kultury.

info

Zastoupení celosvětově.
Životopis ke stažení.
Kompletní fotogalerie ke stažení.

fotogalerie

video

kontakt

Martina Výrková
Agentura Makropulos
martina@makropulosmusic.cz 
 +420 739 372 309