Bella Adamova se podílela za zhudebnění silného válečného příběhu

27. 1. 2023

Bella Adamova se podílí na unikátním mezinárodním hudebním projektu. Část zveřejňujeme dnes 27.1., kdy vzpomínáme na 6 miliónů obětí holocaustu. V tento den byl před 78 lety osvobozen koncentrační tábor Auschwitz.
11.7.1944 v něm Vilma Grunwald napsala dopis v češtině na rozloučenou svému muži a staršímu synovi, když se rozhodla doprovodit na poslední cestu svého mladšího syna, který nebyl vybrán na práci či převýchovu... . Dopis je nejspíš jediný svého druhu, který se zachoval.
Skladatelka a klavíristka Marion von Tilzer jej zhudebnila. Video shlédněte, až budete v tichu a klidu.
Alt sólo - Bella Adamova

archiv

Vivaldi & Piazzolla v unikátním pojetí - Adventní koncerty Josefa Špačka a Barocco sempre giovane

14. 11. 2022
Josef Špaček a Barocco sempre giovane se setkají na pódiích šesti českých a moravských měst s unikátním pojetím "Osmera ročních dob". Zazní slavný cyklus A. Vivaldiho a jím inspirovaný cyklus Čtvero ročních dob v Buenos Aires Á. Piazzolly.

Umělci agentury Makropulos v programu Pražského jara 2023

11. 11. 2022
Pro všechny je to velká radost a čest být součástí dalšího ročníku Pražského jara!

Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem slaví další úspěch

28. 7. 2022
Mezzosopranistka Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem získali druhé místo ve své kategorií 11. ročníku mezinárodní soutěže komorní hudby “Franz Schubert a soudobá hudba“ ve Štýrském Hradci.

Bella Adamova zvítězila v prestižní mezinárodní pěvecké soutěži v s-Hertogenbosch.

3. 7. 2022
Mezzosopranistka Bella Adamova zvítězila v kategorii Oratorium 55. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch, prestižním klání s dlouholetým renomé. Mezi vítěze předchozích ročníků patří Pretty Yende a Thomas Hampson.