Nové album Belly Adamove "domov je tam"

28. 8. 2023

Album "there is home" s velice osobní  dramaturgií, nahrála Bella Adamova spolu s renomovaným německým pianistou Michaelem Geesem a na začátku září 2023 jej vydá vydavatelství Supraphon. Slavnostní křest alba proběhne na koncertě v Divadle X10  4.10.2023.
Výběr písní a básní, na které interpreti improvizují, odráží pocit vykořeněnosti, jež si v sobě Bella nese po odchodu její rodiny z rodného Grozného v Čečensku. V písních a improvizacích hledá odpověď na otázku, co je to domov, zda je to konkrétní místo nebo hlavně pocit v našich srdcích. „Často se sama sebe ptám, jakým bych byla člověkem, kdyby se toto všechno nestalo, a kdybych se měla kam vrátit, nebo moje rodiče se měli kam vrátit. My se tam (do Grozného) sice můžeme vrátit, ale není k čemu a ke komu."

archiv

Marek Kozák oživuje tři zapomenuté české klavírní koncerty

8. 3. 2024
Album Zapomenuté české klavírní koncerty je výsledkem dlouholetého bádání a objevování klavíristy Marka Kozáka, který se zajímá o méně známé skladby české klavírní literatury.

Orchestrální i komorní B. Martinů v podání Josefa Špačka a Mirka Sekery

20. 11. 2023
Bohuslav Martinů – Koncert pro housle, klavír a orchestr, Houslová sonáta č. 3, Pět krátkých skladeb / Špaček, Sekera, SOČR, Popelka

Bella Adamova se podílela za zhudebnění silného válečného příběhu

27. 1. 2023
Bella Adamova se podílí na unikátním mezinárodním hudebním projektu.

Vivaldi & Piazzolla v unikátním pojetí - Adventní koncerty Josefa Špačka a Barocco sempre giovane

14. 11. 2022
Josef Špaček a Barocco sempre giovane se setkají na pódiích šesti českých a moravských měst s unikátním pojetím "Osmera ročních dob". Zazní slavný cyklus A. Vivaldiho a jím inspirovaný cyklus Čtvero ročních dob v Buenos Aires Á. Piazzolly.