Marek Kozák klavír

Klavírista Marek Kozák je jedním z nejtalentovanějších pianistů mladé generace, o čemž svědčí mnohé úspěchy na světových kláních. Na jaře letošního roku se stal laureátem jedné z nejnáročnějších klavírních soutěží Gezy Andy v Curychu.

bio

Jméno pianisty Marka Kozáka je obvyle spojováno s neomylnou technikou, smyslem pro proporce a gradaci, s bohatou paletu rejstříků, obrovskou muzikalitou a vnitřní pokorou k notovému zápisu. Na koncertní pódia vnáší noblesní interpretační kulturu a posluchače si podmaňuje schopností „předat s velkou pokorou a bez okázalých gest to, co chtěl skladatel vyjádřit“. (M. Bátor, ČRo Vltava)

Hudební cesta devětadvacetiletého pianisty Marka Kozáka se dlouhodobě pojí s úspěchy v mezinárodních soutěžích. V červnu 2021 se stal laureátem mezinárodní klavírní soutěže Gézy Andy v Curychu, jedné z nejprestižnějších a nejobtížnějších.
V roce 2019 byl finalistou Busoniho soutěže v Bolzanu, v 2018 následovalo vítězství na Evropské klavírní soutěži v Brémách, odkud si přivezl také cenu publika. Na soutěži Pražského jara v 2016 získal 2. místo a ocenění za provedení soudobé skladby Kejklíř Adama Skoumala. O rok dříve byl semifinalistou Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě, nejlépe obsazeném klavírním klání
na světě.

Marek Kozák pravidelně hostuje u všech předních českých orchestrů i v zahraničí. V letech 2021 a 2022 vystoupil s recitálovými programy na MHF Leoše Janáčka v Ostravě, na MHF Smetanova Litomyšl, Dvořákova Praha, Svatováclavském hudebním festivalu (SHF), v rámci Mezinárodního klavírního festivalu R. Firkušného nebo recitálové řady Slovenské filharmonie.

V sezóně 2022-23 jej čekají recitály v pražském Rudolfinu, ve Švýcarsku a Německu, provedení klavírního koncertu K. Kovařovice s Orchestrem Národního divadla a později i s Moravskou filharmonií Olomouc pod taktovkou Roberta Jindry. S Komorní filharmonií Pardubice přednese Marek Kozák Schumannův klavírní koncert a moll, ve Zlíně s Filharmonií B. Martinů zazní jeho provedení Burlesky R. Strausse.

Marek Kozák je absolventem klavírní třídy profesora Ivana Klánského na HAMU v Praze a sám se nyní věnuje pedagogické činnosti na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy.
V roce 2018 vydal své první profilové CD (ArcoDiva) se skladbami Josepha Haydna, Fryderyka Chopina, Césara Francka, Sergeje Rachmaninova a Adama Skoumala. Nyní připravuje vydání druhého alba, prezentujícího české klavírní koncerty K. Kovařovice, V. Kaprálové a P. Bořkovce.

info

Zastoupení celosvětově.
Životopis ke stažení.
Zastoupení celosvětově.
Životopis ke stažení.
Kompletní fotogalerie ke stažení.

fotogalerie

video

audio

kontakt

Martina Výrková

Agentura Makropulos

martina@makropulosmusic.cz 

 +420 739 372 309