Marek Kozák klavír

Klavírista Marek Kozák je jedním z nejtalentovanějších pianistů mladé generace, o čemž svědčí mnohé úspěchy na světových kláních. Na jaře letošního roku se stal laureátem jedné z nejnáročnějších klavírních soutěží Gezy Andy v Curychu.

bio

Jméno pianisty Marka Kozáka je obvykle spojováno s neomylnou technikou, smyslem pro proporce a gradaci, s bohatou paletu rejstříků, obrovskou muzikalitou a vnitřní pokorou
k notovému zápisu. Na koncertní pódia vnáší noblesní interpretační kulturu a posluchače si podmaňuje schopností „předat s velkou pokorou a bez okázalých gest to, co chtěl skladatel vyjádřit“. (M. Bátor, ČRo Vltava)

Hudební cesta třicetiletého pianisty Marka Kozáka se dlouhodobě pojí s úspěchy v mezinárodních soutěžích. V červnu 2021 se stal laureátem mezinárodní klavírní soutěže Gézy Andy v Curychu, jedné z nejprestižnějších a nejobtížnějších.
V roce 2019 byl finalistou Busoniho soutěže v Bolzanu, v 2018 zvítězil na Evropské klavírní soutěži v Brémách, odkud si přivezl také cenu publika. Na soutěži Pražského jara v 2016 získal 2. místo a ocenění za provedení soudobé skladby Kejklíř Adama Skoumala. O rok dříve byl semifinalistou Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě, nejlépe obsazeném klavírním klání na světě.

Marek Kozák pravidelně hostuje u všech předních českých orchestrů i v zahraničí. V této sezóně můžeme slyšet jeho provedení 2. klavírního koncertu F. Liszta s Filharmonií Brno, s různými recitálovými programy vystoupí vedle domoviny ve Švýcarsku, Německu či Španělsku.
Po provedení prvního cyklu Bachova Temperovaného klavíru v 2023 přednese na MHF Smetanova Litomyšl 2024 v červnu 2024 jeho druhou část.

Je zároveň vyhledávaným komorním hráčem. Jeho hudebními partnery jsou např. violoncellista Václav Petr nebo sopranistka Simona Šaturová. Jejich společný písňový recitál Nokturno zazní na festivalech po celé České republice. Na MHF Leoše Janáčka vystoupí Marek Kozák v červnu 2024 společně s renomovanou houslistkou Hanou Kotkovou a společně přednesou sonáty L. Janáčka, L van Beethovena a W.A. Mozarta. V rámci Roku české hudby připravuje pro české i německé publikum společně s německým tenoristou Thoma Jaron-Wutzem komponovaný recitál o životě Bedřicha Smetany.

Markova obliba v objevování opomenutých klavírních skladeb vyústila v provedení a nahrání klavírních koncertů Karla Kovařovice, Vítězslavy Kaprálové či Pavla Bořkovce, Album s názvem Zapomenuté české klavírní koncerty vydává Supraphon v březnu 2024.

Marek Kozák je absolventem klavírní třídy profesora Ivana Klánského na HAMU v Praze a sám se nyní věnuje pedagogické činnosti na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy.

V roce 2018 vydal své první profilové CD (ArcoDiva) se skladbami Josepha Haydna, Fryderyka Chopina, Césara Francka, Sergeje Rachmaninova a Adama Skoumala.

info

Zastoupení celosvětově.
Životopis ke stažení.
Zastoupení celosvětově.
Životopis ke stažení.
Kompletní fotogalerie ke stažení.

fotogalerie

video

audio

kontakt

Martina Výrková

Agentura Makropulos

martina@makropulosmusic.cz 

 +420 739 372 309