Marek Kozák znovu v Tonhalle Zürich

21. 11. 2021

Marek je tento podzim již podruhé sólistou koncertu v rekonstruované Tonhalle Zürich. V úterý 23.11. zahraje 5. Beethovenův klavírní koncert s Prague Royal Philharmonic pod vedením Heiko Mathiase Förstera. Za opakovaná pozvání Marek vděčí svému umístění v prestižní a náročné mezinárodní klavírní soutěži Gezy Andy na začátku června letošního roku.

archiv

Bella Adamova je ve finále 55. ročníku prestižní mezinárodní pěvecké soutěže v s-Hertogenbosch.

30. 6. 2022
Mezzosopranistka Bella Adamova se 2. července 2022 účastní finále 55. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch, prestižní klání s dlouholetým renomé. Mezi vítěze předchozích ročníků patří Pretty Yende a Thomas Hampson.

Nové album CESTY Josefa Špačka a Tomáše Jamníka

13. 5. 2022
Josef Špaček a Tomáš Jamník se na novém albu CESTY (Supraphon) vydávají do míst, která se otiskla do hudby čtyř českých skladatelů 20. století.

Úspěch Tria Incendio na Mezinárodní komorní soutěži Josepha Joachima ve Výmaru

28. 4. 2022
Na 9. ročníku Mezinárodní komorní soutěže Josepha Joachima ve Výmaru, v níž soutěží klavírní tria a smyčcové kvartety, uspělo Trio Incendio ziskem 2. ceny (1. cena nebyla udělena) a speciální ceny za nejlepší interpretaci díla raného klasicismu.

Josef Špaček strhnul svým podáním Dvořákova houslového koncertu

28. 9. 2021
"Josef Špaček zná Houslový koncert a moll, op. 53, B. 108 Antonína Dvořáka dokonale, má jej nejen v ruce a hlavě, ale především v srdci. Bylo vidět a hlavně slyšet, že hráči s českým houslistou si sedli lidsky i po muzikantské stránce."