Josef Špaček a Tomáš Jamník v komorní řadě Dvořákovy Prahy

8. 9. 2020

Josef a Tomáš letos vystoupí na MHF Dvořákova Praha hned třikrát. V sestavě s Lukášem Vondráčkem a violisty Pavlem Niklem a Jakubem Fišerem provedou dva Dvořákovy klavírní kvartety (9. 9. a 11. 9. 2020).
Jako sólisté, a Josef i v roli uměleckého vedoucího, se pak 17. 9. přidají ke Komornímu orchestru České filharmonie v provedení Grand rondeau pro klavírní trio a orchestr Jana Václava Huga Voříška.

archiv

Průzračná interpretace Marka Kozáka na Klavírním festivalu Rudolfa Firkušného

6. 11. 2020
Přímý přenos koncertu Marka Kozáka z kostela sv. Vavřince v Praze nabídl pestrý repertoár, který potvrdil již známé interpretační kvality tohoto mladého klavíristy.

Tomáš Jamník vystoupí v sále Berlínské filharmonie s Deutsches Symphonie-Orchester a Jakubem Hrůšou

24. 10. 2020
Tomáš Jamník zahraje 1. violoncellový koncert Bohuslava Martinů s Deutsches Symphonie-Orchester (DSO) pod vedením Jakuba Hrůši v Belínské filharmonii ve slavnostní den 28. října.

Inaugurační koncerty Petra Popelky s Norským rozhlasovým orchestrem (online)

10. 9. 2020
Od září 2020 je Petr Popelka šéfdirigentem Norského rozhlasového orchestru (KORK) v Oslu a zároveň hlavním hostujícím dirigentem Janáčkovy filharmonie Ostrava (JFO). Jeho dva inaugurační koncerty v Oslu jsou k poslechu díky stream záznamu online.

Jana Boušková chystá nové CD a premiéru na Dvořákově Praze

6. 9. 2020
Jana Boušková v současné době natáčí nové sólové CD a připravuje novodobou světovou premiéru harfového koncertu Eliase Parish Alvarse na MHF Dvořákova Praha