Úspěch Tria Incendio na Mezinárodní komorní soutěži Josepha Joachima ve Výmaru

28. 4. 2022

Soutěž patří mezi nejprestižnější a zároveň nejnáročnější komorní soutěže. Trio Incendio si muselo připravit přes 3 hodiny repertoáru. Konkrétně si vybrali Haydnovo Trio C Dur, Sonatensatz a Trio č. 2 Franze Schuberta, Trio č. 1 Johannese Brahmse, Trio č. 1 Antona Arenského, Trio č. 2 Johanny Doderer a Trio č. 3 Bohuslava Martinů.

 Na soutěž, kterou každé tři roky pořádá Hochschule für Musik Franz Liszt ve Výmaru, se sjelo celkem 17 klavírních trií a smyčcových kvartetů z Evropy i Asie. Ve finálovém kole byly nakonec uděleny dvě druhé a jedna třetí cena. Druhé místo sdílelo Trio Incendio s dalšími českými zástupci, Triem Bohémo, třetí místo připadlo francouzskému Triu Pantoum.

 “Tato soutěž pro nás byla opravdu velkou výzvou vzhledem k rozsahu a rozmanitosti repertoáru. Bylo znát, že se soutěž mezi místními těší velké oblibě, jelikož od prvního kola bylo v sále velmi početné a podporující publikum, které vytvořilo pro všechny soutěžící příjemnou atmosféru,” přibližuje průběh soutěže violoncellista Vilém Petras.

 Porotě předsedala profesorka houslí na výmarské univerzitě Anne-Kathrin Lindig, dalšími členy poroty byli sólista a komorní hráč na violu Miguel da Silva, violoncellista Valentin Erben (Alban Berg Quartet), houslistka Vera Martínez Mehner (Casals Quartet), Angelika Merkle (profesorka klavíru na HfMDK Frankfurt), Hartmut Rohde (profesor violy na UdK Berlin), violoncellista Bernhard Schmidt (Mandelring Quartett) a Florian Wiek (profesor klavíru na HMDK Stuttgart).

 Trio Incendio vystoupí s Moravskou filharmonií Olomouc na závěrečném koncertě sezóny ve čtvrtek 28. dubna, kde v jejich společném podání zazní česká premiéra díla Shade pro klavírní trio a smyčce (2016), soudobého amerického skladatele Davida Langa.

archiv

Bella Adamova se podílela za zhudebnění silného válečného příběhu

27. 1. 2023
Bella Adamova se podílí na unikátním mezinárodním hudebním projektu.

Vivaldi & Piazzolla v unikátním pojetí - Adventní koncerty Josefa Špačka a Barocco sempre giovane

14. 11. 2022
Josef Špaček a Barocco sempre giovane se setkají na pódiích šesti českých a moravských měst s unikátním pojetím "Osmera ročních dob". Zazní slavný cyklus A. Vivaldiho a jím inspirovaný cyklus Čtvero ročních dob v Buenos Aires Á. Piazzolly.

Umělci agentury Makropulos v programu Pražského jara 2023

11. 11. 2022
Pro všechny je to velká radost a čest být součástí dalšího ročníku Pražského jara!

Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem slaví další úspěch

28. 7. 2022
Mezzosopranistka Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem získali druhé místo ve své kategorií 11. ročníku mezinárodní soutěže komorní hudby “Franz Schubert a soudobá hudba“ ve Štýrském Hradci.