Bella Adamova zvítězila v prestižní mezinárodní pěvecké soutěži v s-Hertogenbosch.

3. 7. 2022

Bella Adamova zvítězila v kategorii Oratorium 55. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže v nizozemském 's-Hertogenbosch. Současně získala i cenu juniorské poroty s touto zpětnou vazbou: "V Bellině vystoupení jsme slyšeli velkou škálu barev, získala si naši plnou pozornost. Má velmi příjemný jevištní projev, díky němuž má publikum pocit, že "má vše bezpečně v rukách". Zaujal nás její sametový hrudní hlas a krásné legato."
Druhou hlavní cenu Opera Prize a současně nejvyšší ocenění Grand Prix City of 's-Hertogenbosch získal Rus Andrei Danilov.

Do soutěže, které předsedá sopranistka Linda Finnie a členkou poroty je např. i Vesselina Kassarova, se na základě video nahrávek letos přihlásilo 420 zájemců všech hlasových oborů, do prvního kola porota přizvala 60 z nich. Do semifinále se probojovalo 16 pěvců a do úplného finále 8.
V semifinále Bella zazpívala árii z Bizetovy Carmen “ Pres des remparts de Seville“, píseň Urlicht ze sbírky Chlapcův kouzelný roh Gustava Mahlera, árii “What would Missus Herring say?“ B. Brittena a povinnou soudobou píseň, jež každoročně vzniká na zakázku soutěže.

Takto rozzářila Bella Adamova ve finále soutěže v 's-Hertogenbosch Mahlerovu píseň Urlicht https://www.youtube.com/watch?v=BIKVvdVnKiw

archiv

Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem slaví další úspěch

28. 7. 2022
Mezzosopranistka Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem získali druhé místo ve své kategorií 11. ročníku mezinárodní soutěže komorní hudby “Franz Schubert a soudobá hudba“ ve Štýrském Hradci.

Nové album CESTY Josefa Špačka a Tomáše Jamníka

13. 5. 2022
Josef Špaček a Tomáš Jamník se na novém albu CESTY (Supraphon) vydávají do míst, která se otiskla do hudby čtyř českých skladatelů 20. století.

Úspěch Tria Incendio na Mezinárodní komorní soutěži Josepha Joachima ve Výmaru

28. 4. 2022
Na 9. ročníku Mezinárodní komorní soutěže Josepha Joachima ve Výmaru, v níž soutěží klavírní tria a smyčcové kvartety, uspělo Trio Incendio ziskem 2. ceny (1. cena nebyla udělena) a speciální ceny za nejlepší interpretaci díla raného klasicismu.

Marek Kozák hraje 5. Beethovena v Tonhalle Zürich

21. 11. 2021
Marek Kozák je tento podzim již podruhé sólistou koncertu v rekonstruované Tonhalle Zürich.