Bella Adamova zvítězila v prestižní mezinárodní pěvecké soutěži v s-Hertogenbosch.

3. 7. 2022

Bella Adamova zvítězila v kategorii Oratorium 55. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže v nizozemském 's-Hertogenbosch. Současně získala i cenu juniorské poroty s touto zpětnou vazbou: "V Bellině vystoupení jsme slyšeli velkou škálu barev, získala si naši plnou pozornost. Má velmi příjemný jevištní projev, díky němuž má publikum pocit, že "má vše bezpečně v rukách". Zaujal nás její sametový hrudní hlas a krásné legato."
Druhou hlavní cenu Opera Prize a současně nejvyšší ocenění Grand Prix City of 's-Hertogenbosch získal Rus Andrei Danilov.

Do soutěže, které předsedá sopranistka Linda Finnie a členkou poroty je např. i Vesselina Kassarova, se na základě video nahrávek letos přihlásilo 420 zájemců všech hlasových oborů, do prvního kola porota přizvala 60 z nich. Do semifinále se probojovalo 16 pěvců a do úplného finále 8.
V semifinále Bella zazpívala árii z Bizetovy Carmen “ Pres des remparts de Seville“, píseň Urlicht ze sbírky Chlapcův kouzelný roh Gustava Mahlera, árii “What would Missus Herring say?“ B. Brittena a povinnou soudobou píseň, jež každoročně vzniká na zakázku soutěže.

Takto rozzářila Bella Adamova ve finále soutěže v 's-Hertogenbosch Mahlerovu píseň Urlicht https://www.youtube.com/watch?v=BIKVvdVnKiw

archiv

Bella Adamova se podílela za zhudebnění silného válečného příběhu

27. 1. 2023
Bella Adamova se podílí na unikátním mezinárodním hudebním projektu.

Vivaldi & Piazzolla v unikátním pojetí - Adventní koncerty Josefa Špačka a Barocco sempre giovane

14. 11. 2022
Josef Špaček a Barocco sempre giovane se setkají na pódiích šesti českých a moravských měst s unikátním pojetím "Osmera ročních dob". Zazní slavný cyklus A. Vivaldiho a jím inspirovaný cyklus Čtvero ročních dob v Buenos Aires Á. Piazzolly.

Umělci agentury Makropulos v programu Pražského jara 2023

11. 11. 2022
Pro všechny je to velká radost a čest být součástí dalšího ročníku Pražského jara!

Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem slaví další úspěch

28. 7. 2022
Mezzosopranistka Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem získali druhé místo ve své kategorií 11. ročníku mezinárodní soutěže komorní hudby “Franz Schubert a soudobá hudba“ ve Štýrském Hradci.