Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem slaví další úspěch

28. 7. 2022

Mezzosopranistka Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem získali druhé místo ve své kategorií 11. ročníku mezinárodní soutěže komorní hudby “Franz Schubert a soudobá hudba“ ve Štýrském Hradci. První místo nebylo uděleno a druhé místo tak sdílejí
s portugalským duem André Baleiro (baryton) & Pedro Costa (klavír).

Pro Bellu Adamovou je to další úspěch v nedávné době. Na začátku července zvítězila v 55. ročníku prestižní pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch v kategorii oratorium. 

Specifikum rakouské soutěže spočívá v jejím důrazu na soudobou tvorbu. Pro semifinále si duo Adamova – Schäfer vybrali píseň Bernharda Langa Lass mich weinen (ze Songbook III), ve finále přednesli kompozici On White Meadows anglické skladatelky Judith Weir. Právě na její přípravu měly čtyři nejlepší umělecké dvojice ve finále pouhé dva dny. "Z výhry jsme absolutně nadšení! Ve finále jsme mohli ukázat co všechno je, kromě krásných lyrických písní, možné a dali jsme tomu úplně všechno. Moc jsme si naše vystoupení užili!", komentuje Bella Adamova.

Pro finále si Bella Adamova a Malte Schäfer vybrali písně A. Schnittkeho, F. Schuberta, S. Wolpeho, G. Kurtága a B. Scheuera.

Výběr je možné poslechnout na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=MtQasQ6CIkE&list=PLvF9YrQGkaLPxLTaTSUh2gL6XLZOH9HRr&index=4

archiv

Bella Adamova se podílela za zhudebnění silného válečného příběhu

27. 1. 2023
Bella Adamova se podílí na unikátním mezinárodním hudebním projektu.

Vivaldi & Piazzolla v unikátním pojetí - Adventní koncerty Josefa Špačka a Barocco sempre giovane

14. 11. 2022
Josef Špaček a Barocco sempre giovane se setkají na pódiích šesti českých a moravských měst s unikátním pojetím "Osmera ročních dob". Zazní slavný cyklus A. Vivaldiho a jím inspirovaný cyklus Čtvero ročních dob v Buenos Aires Á. Piazzolly.

Umělci agentury Makropulos v programu Pražského jara 2023

11. 11. 2022
Pro všechny je to velká radost a čest být součástí dalšího ročníku Pražského jara!

Bella Adamova zvítězila v prestižní mezinárodní pěvecké soutěži v s-Hertogenbosch.

3. 7. 2022
Mezzosopranistka Bella Adamova zvítězila v kategorii Oratorium 55. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch, prestižním klání s dlouholetým renomé. Mezi vítěze předchozích ročníků patří Pretty Yende a Thomas Hampson.