Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem slaví další úspěch

28. 7. 2022

Mezzosopranistka Bella Adamova v duu s pianistou Malte Schäferem získali druhé místo ve své kategorií 11. ročníku mezinárodní soutěže komorní hudby “Franz Schubert a soudobá hudba“ ve Štýrském Hradci. První místo nebylo uděleno a druhé místo tak sdílejí
s portugalským duem André Baleiro (baryton) & Pedro Costa (klavír).

Pro Bellu Adamovou je to další úspěch v nedávné době. Na začátku července zvítězila v 55. ročníku prestižní pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch v kategorii oratorium. 

Specifikum rakouské soutěže spočívá v jejím důrazu na soudobou tvorbu. Pro semifinále si duo Adamova – Schäfer vybrali píseň Bernharda Langa Lass mich weinen (ze Songbook III), ve finále přednesli kompozici On White Meadows anglické skladatelky Judith Weir. Právě na její přípravu měly čtyři nejlepší umělecké dvojice ve finále pouhé dva dny. "Z výhry jsme absolutně nadšení! Ve finále jsme mohli ukázat co všechno je, kromě krásných lyrických písní, možné a dali jsme tomu úplně všechno. Moc jsme si naše vystoupení užili!", komentuje Bella Adamova.

Pro finále si Bella Adamova a Malte Schäfer vybrali písně A. Schnittkeho, F. Schuberta, S. Wolpeho, G. Kurtága a B. Scheuera.

Výběr je možné poslechnout na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=MtQasQ6CIkE&list=PLvF9YrQGkaLPxLTaTSUh2gL6XLZOH9HRr&index=4

archiv

Bella Adamova zvítězila v prestižní mezinárodní pěvecké soutěži v s-Hertogenbosch.

3. 7. 2022
Mezzosopranistka Bella Adamova zvítězila v kategorii Oratorium 55. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže v nizozemském ‘s-Hertogenbosch, prestižním klání s dlouholetým renomé. Mezi vítěze předchozích ročníků patří Pretty Yende a Thomas Hampson.

Nové album CESTY Josefa Špačka a Tomáše Jamníka

13. 5. 2022
Josef Špaček a Tomáš Jamník se na novém albu CESTY (Supraphon) vydávají do míst, která se otiskla do hudby čtyř českých skladatelů 20. století.

Úspěch Tria Incendio na Mezinárodní komorní soutěži Josepha Joachima ve Výmaru

28. 4. 2022
Na 9. ročníku Mezinárodní komorní soutěže Josepha Joachima ve Výmaru, v níž soutěží klavírní tria a smyčcové kvartety, uspělo Trio Incendio ziskem 2. ceny (1. cena nebyla udělena) a speciální ceny za nejlepší interpretaci díla raného klasicismu.

Marek Kozák hraje 5. Beethovena v Tonhalle Zürich

21. 11. 2021
Marek Kozák je tento podzim již podruhé sólistou koncertu v rekonstruované Tonhalle Zürich.