Marek Kozák a úspěch v prestižní soutěži Gezy Andy

9. 6. 2021

15. ročník renomované mezinárodní klavírní soutěže Gezy Andy zná své vítěze.
MAREK KOZÁK získal třetí místo, vítězem je Němec Anton Gerzenberg, druhé místo porota udělila Britovi Julianu Trevelyanovi.
Marek ve finálovém kole přednesl s orchestrem Tonhalle Orchester Zűrich Beethovenův klavírní koncert č. 5, jako alternativu porotě nabídl Lisztův koncert č. 1 a Variace na dětskou písničku E. von Dohnányiho.

„Tato soutěž je specifická tím, že si porota před každým kolem, s výjimkou semifinálového, vybírá z několika programových variant. U prvního kola to bylo hodinu a půl před vystoupením. U recitálu ve druhém kole jsme na přípravu měli 24 hodin, byla to pro nás všechny veliká výzva.
Největší odměnou pro mě bylo vystoupení s Tonhalle Orchester Zűrich.“

archiv

Martina Janková v zastoupení agenturou Makropulos pro ČR a SR

24. 5. 2021
Je nám velkou radostí a ctí - sopranistka světového jména Martina Janková nově v zastoupení agenturou Makropulos pro ČR a SR.

Virtuózní houslový koncert Antonína Dvořáka v podání Josefa Špačka

23. 5. 2021
Na závěrečném koncertě festivalu Dvořákova Olomouc zazní Koncert pro housle a orchestr a moll op. 53 Antonína Dvořáka v podání Josefa Špačka za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc, řízené Jakubem Kleckerem.

Marek Kozák hraje Čajkovského klavírní koncert b moll s MFO

18. 4. 2021
V úterý 20. dubna v 19h zahraje Marek Kozák Čajkovského klavírní koncert b moll s MFO pod vedením šéfdirigenta Jakuba Kleckera ve streamovaném koncertu.

Jana Boušková upravila slavné české skladby pro harfu a vydává CD

18. 4. 2021
Špičková harfistka Jana Boušková přepisuje slavné české skladby pro harfu a chystá raritní CD, které vyjde v pátek 14. května 2021 u Supraphonu.